5 sposobów na poprawę jakości snu

25-07-2017
 1. Wypracuj swój harmonogram
  Ważnym aspektem poprawy jakości snu jest bez wątpienia stworzenie indywidualnego porządku godzin kładzenia się i wstawania z łóżka. Przeciętnie dorosły człowiek potrzebuje 8 godzin snu, by czuć się wypoczętym, więc jeśli potrzebujesz wstać o 7 rano, połóż się najwcześniej o godzinie 23 i staraj się utrzymywać taki tryb przez cały tydzień.

 2. Odłóż telefon i laptopa
  Zaleca się odłożenie urządzeń elektronicznych na półkę na 30 minut przed snem.
  Światło niebieskie, które emitują przypomina te, które dostarcza nam w ciągu dnia słońce, przez co zaburzony jest proces wytwarzania w naszym organizmie melatoniny (hormonu snu).

 3. Odpowiednia temperatura
  Według American Academy of Sleep Medicine sypialnia powinna być niczym jaskinia: chłodna, cicha oraz ciemna. Najlepiej utrzymywać w pokoju temperaturę między 16°C - 19°C.

 4. Dzienna dawka aktywności fizycznej
  Poświęć każdego dnia około 15 - 30 minut na ćwiczenia, taniec czy spacer. Zmęczenie pozytywnie wpłynie na Twój sen. Unikaj wzmożonej aktywności fizycznej w wieczornych godzinach.

 5. Odpowiednia dieta
  Wykreśl ciężkostrawne dania z wieczornego menu i unikaj spożywania posiłków na 3 - 4 godziny przed snem, daj odpocząć swojemu organizmowi. Świetną opcją jest również detoks sokowy. Składniki zawarte w diecie oczyszczającej są lekko strawne, a powszechnie wiadomo, że lżejsze trawienie oznacza lepszy sen. Dodatkowo podczas kuracji sokowej z organizmu usuwane są toksyny, które wpływają niekorzystnie na jakość snu.

 

Wypróbuj nasze soki oczyszczające zestaw C - zaawansowany essence cleanse, aby za dnia poczuć zastrzyk energii a w nocy cieszyć się głębokim snem.