Guarana zamiast kawy podczas diety sokowej 

24-04-2017

KAWA - poranna dawka energii, czy zagrożenie dla Twojego zdrowia?

 

Przeciętny Polak wypija rocznie około 500 filiżanek kawy. Do dzisiaj naukowcy nie mogą dojść do konsensusu, czy kawa przyczynia się do poprawy, czy też pogorszenia naszego zdrowia.

 

Kilka niezaprzeczalnych faktów:

 

Po pierwsze, żołądek 

Pod wpływem kawy żołądek zaczyna produkować dwuwęglan sodu, który zwiększa ilość kwasu solnego, co w ostateczności prowadzi do refluksu żołądkowego, choroby refluksowej przełyku lub wrzodów, a w najgorszym przypadku do raka żołądka.

 

Mieszanka wybuchowa czyli kawa z mlekiem i cukrem 

Kawa z mlekiem i cukrem to po prostu kwasowa, toksyczna, wysoce uzależniająca trucizna.

 

Zgaga

Kawa nasila i powoduje uczucie zgagi.

 

Odwodnienie 

Sięgając po kawę w naszym organizmie pojawia się niedostatek wody.

 

Oznaki odstawienia

Nieprzyjemne oznaki odstawienia kawy to przede wszystkim ból głowy i rozdrażnienie.

 

Zatem, co zamiast kawy?

 

Wspaniałym rozwiązaniem na zastąpienie kawy w naszym jadłospisie z jednoczesnym utrzymaniem pobudzenia i dawki zdrowia jest GUARANA! O jej pozytywnych właściwościach przeczytasz poniżej. 

 

Guarana zmniejsza ilość zlepiania się płytek krwi i ze względu na dłuższy czas uwalniania się pobudza na znacznie dłużej - dzięki niej zyskasz aż 6 godzin energii! 

Zawiera ona olejki eteryczne, teofilinę, cholinę, adeninę, hipoksantynę oraz teobrominę. Ta kombinacja pozytywnych związków stymuluje układ nerwowy, dzięki czemu jesteśmy pobudzeni, mamy lepszy refleks i czujność. Ponadto jest moczopędna, co równa się z usprawnieniem układu moczowego, a tym samym oczyszczeniem naszego organizmu.

 

Sięgnij po Guaranę, jeśli często czujesz się zmęczony, masz słabą odporność i problemy z zapamiętywaniem oraz miewasz bóle głowy. 

 

Dodatkowo, jeśli korzystasz z naszych diet oczyszczających, czy detoksu sokowego nie powinieneś sięgać po kawę, dlatego też Guarana jest wspaniałym zastępnikiem kawy podczas kuracji sokowej.