Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym doradztwie żywieniowym wraz z nowoczesnymi testami, dzięki którym będziemy mogli jeszcze lepiej dopasować odpowiednią dietę do Twojej osoby, ta oferta z pewnością Cię zainteresuje.

A) Konsultacja z dietetykiem

Odbywa się na podstawie przeprowadzanego wywiadu żywieniowego. Rozmowa dotyczy dotychczasowego stylu życia (w tym odżywiania, historii chorób, dolegliwości, aspektów psychologicznych oraz aktywności fizycznej). Kolejno następuje weryfikacja Państwa odpowiedzi przez Dietetyka i zaproponowanie służących zdrowiu alternatyw. 

Koszt konsultacji (1h 15 min): 110 zł 

B) Analiza składu ciała

Odbywa się na profesjonalnym analizatorze X- CONTACT 350. Klient otrzymuje informację odnośnie: beztłuszczowej masy ciała, całkowitej wody w organizmie, wody wewnątrz i zewnątrzkomórkowej, masy tkanki tłuszczowej oraz jej procentowy udział w organizmie, BMI, WHR, Podstawowej przemiany materii oraz rodzaju sylwetki i analizy segmentowej ciała. 

Koszt sam analizy składu ciała wraz z interpretacją (15 min.): 40 zł (analiza składu ciała jest bezpłatna w przypadku konsultacji dietetycznej bądź podczas wykonywania testów).

C) Testy na Nietolerancję pokarmową - testy te z pomocą próbki krwi włośniczkowej (pobieranej z palca) wykrywają pokarmy powodujące nadprodukcję przeciwciał klasy IgG.

Długotrwałe objawy chorobowe, trudne do zdiagnozowania mogą mieć u podłoża nietolerancję pokarmową lub inaczej ukrytą nadwrażliwość na pokarmy. W takich przypadkach, we krwi można wykryć zwiększoną ilość przeciwciał IgG przeciwko pokarmom, których organizm „nie lubi”. Ocenia się, że u około 45% populacji można rozpoznać nietolerancję pokarmową.  Ponieważ objawy związane z nietolerancją pokarmową występują stosunkowo późno po spożyciu danego pokarmu - od kilku godzin do dwóch, trzech dni - najczęściej nie są one kojarzone z jedzonym pokarmem. Objawy nietolerancji mogą wiązać się nie tylko z zaburzeniami gastroenterologicznymi, ale także z innymi długotrwałymi dolegliwościami. Dobrze więc byłoby zbadać pokarmy, których organizm nie toleruje, a następnie wykluczyć je czasowo z diety. W wielu przypadkach pozwoliłoby to nawet na wyleczenie przewlekłych chorób. Dlatego tak ważna jest identyfikacja nietolerowanych pokarmów. 

  1. Food Detective 46 + (pobranie próbki krwi, wynik na miejscu po 40 min.) 399 zł
  2. Food Test 90 + (pobranie próbki krwi i wysłanie do laboratorium) 972 zł
  3. Food Print 200 + (pobranie próbki krwi i wysłanie do laboratorium) 1683 zł