#Cynamon
Cynamon dodaje energii i witalności, jest wspaniałym źródłem wapnia, żelaza i manganu. Pobudza trawienie, zaopatruje organizm w błonnik pokarmowy, zapobiega nadkwaśności oraz działa przeciwbiegunkowo.


#Gruszka
Zawierają sporo pektyn - rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który pod wpływem wody zwiększa swoją objętość i na długi czas wypełnia żołądek, dając uczucie sytości, co jest bardzo pożądane w trakcie kuracji odchudzającej. Jako jedne z nielicznych owoców, zawierają jod - minerał pozytywnie wpływający na funkcjonowanie tarczycy. Ponadto są skarbnicą boru - minerału poprawiającego pracę mózgu.


#Imbir
Naturalnie stymuluje, dodaje energii i poprawia koncentrację. Pobudza wydzielanie soku żołądkowego, działa rozkurczowo, leczy wzdęcia. Działa rozgrzewająco, przeciwzapalnie, neutralizuje toksyny, poprawia krążenie.


#Kasza jaglana
Zawiera rzadko występującą w produktach spożywczych krzemionkę, mającą leczniczy wpływ na stawy. Jest zasadotwórcza, dlatego tak ważne jest wprowadzenie jej do naszej codziennej zakwaszonej diety, niekorzystnej dla organizmu. Według medycyny chińskiej kasza jaglana wykazuje właściwości ocieplające. Wzmacnia osłabiony i wychłodzony organizm.


#Kurkuma
Oczyszcza, a także ociepla krew, działa krwiotwórczo, przeciwzapalne oraz wzmacniająco, poprawia trawienie.


#Marchew
Ma silne działanie odtruwające, zasadotwórcze i moczopędne. Oczyszcza przewód pokarmowy oraz wątrobę. Wpływa znakomicie na stan skóry, leczy wypryski i trądzik. Marchew jest doskonałym źródłem beta-karotenu, który działa antynowotworowo. 


#Migdały
Lekko ogrzewają i wzmacniają energię całego ciała, dzięki zawartości białka i cennego oleju, są źródłem witaminy E, niezbędnej do radzenia sobie ze stresem i napięciem. Poprawiają przemianę materii, oczyszczają i nawilżają nasz organizm od wewnątrz oraz dostarczają cennych minerałów i aminokwasów. Są jedynymi orzechami o właściwościach zasadowych, wszystkie inne orzechy zakwaszają krew.


#Rodzynki
wzmacniają układ nerwowy – w związku z tym, że są bogatym dostawcą witamin z grupy B, szczególnie polecane są osobą narażonym na długotrwały wysiłek fizyczny, odczuwającym skutki stresu i przewlekłego zmęczenia. Zapobiegają zaparciom – dzięki kwasom organicznym, fruktozie i pektozie zawdzięczają swoje właściwości przeczyszczające. Dodatkowo pektyny pomagają oczyścić jelita, zapobiegając powstawaniu raka jelita grubego.


#Woda